Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain

BELVELO.PL

wszystkie rodzaje wycieczek rowerowych w jednym miejscu!

Portal BELVELO.PL to miejsce, gdzie zebraliśmy wszystkie dostępne formy komercyjnych wyjazdów rowerowych. Każdy fan podróżowania rowerem powinien móc znaleźć tu coś dla siebie.
Osoby niezależne, podróżujące rodzinnie lub z grupą przyjaciół z pewnością docenią swobodę i elastyczność, jaką dają wyjazdy indywidualne. Uczestnicy otrzymują komplet map, opisy tras i zabytków na trasie i sami decydują o tempie jazdy rowerem, długości i częstotliwości postojów oraz czasie poświęcanym na zwiedzanie zabytków. Nierzadko

Prowadzone przez polskojęzycznego pilota wycieczki grupowe to idealna propozycja, dla tych, którzy pragną zawrzeć nowe znajomości z osobami podzielającymi pasję zwiedzania świata na dwóch kółkach. Jest to także doskonały wybór dla osób które nie czuły by się komfortowo podróżując samodzielnie po obcym kraju, czy to z uwagi na niedostateczną znajomość języka, czy też z braku towarzystwa.

Dla chcących spróbować czegoś nietypowego mamy absolutną nowość na polskim rynku – rejsy rowerowe. Podczas tego typu wycieczek korzystamy ze statku-bazy, na którym śpimy, jemy i który podpływa z nami w najciekawsze miejsca

Wszystko w jednym miejscu

Nie musisz szukać dalej! BELVELO.PL to jedyne miejsce w internecie oferujące tak szeroki wachlarz wyjazdów rowerowych. Jako jedyni na rynku posiadamy w ofercie wyjazdy grupowe, indywidualne i rejsy rowerowe.

Znamy swój fach

Portal BELVELO.PL stworzyli i nadzorują pasjonaci podróży rowerowych z wieloletnim doświadczeniem w organizacji imprez rowerowych.

Ciekawe trasy

Bazując na naszym doświadczeniu starannie wyselekcjonowaliśmy najciekawsze programy wycieczek w różnych miejscach świata i o różnym stopniu trudności, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Gwarantujemy bezpieczeństwo

Działamy w pełni legalnie od 2003r. na podstawie koncesji nr 4408. Posiadamy gwarancje ubezpieczeniową od Signal Iduna w wysokości prawie 1.5 mln złotych.

Przejrzysta rezerwacja

Oferty prezentowane są w jasny i przejrzysty sposób, a w trakcie rezerwacji cena aktualizowana jest przy dodaniu każdej usługi. Dzięki szczegółowemu podsumowaniu rezerwacji klient wie dokładnie jakie opcje zamówił.

Dbamy o Ciebie

Naszym celem jest utrzymanie obsługi klienta na najwyższym możliwym poziomie, zarówno przed, w trakcie jak i po zakończeniu imprezy turystycznej.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain
to Ty tu rządzisz

Wycieczki indywidualne to zdecydowanie forma spędzania wolnego czasu dla osób ceniących niezależność i potrafiących porozumieć się w języku obcym. Uczestnicy wykupują pakiet usług a na miejsce rozpoczęcia wyjazdu dostają się we własnym zakresie. Na pakiet ten składają się: noclegi w hotelach lub pensjonatach ze śniadaniami, rowerowe mapy dziennych etapów, road book – książeczka z informacjami na temat zabytków i atrakcji znajdujących się na trasie przejazdu oraz przewóz bagażu głównego pomiędzy hotelami. Dodatkowo zazwyczaj można dokupić obiadokolacje, wypożyczyć rower na miejscu wraz z licznymi akcesoriami (sakwy, gps, przyczepka dla dzieci itp.).

Organizatorem wycieczki są lokalni tour-operatorzy z wieloletnim doświadczeniem i doskonałą znajomością regionu. Zostali oni starannie przez nas dobrani, by móc zapewnić naszym gościom profesjonalną obsługę.

Po więcej informacji na temat tego typu wyjazdów zapraszamy do działu pytań na dole tej strony.
 

Dokładny opis tras

Otrzymasz od nas mapy wraz z opisem trasy przejazdu i ciekawych zabytków, które warto zwiedzić po drodze. Na niektórych wycieczkach można również dostać pliki do nawigacji [.gpx].

Przewóz bagażu

Podczas gdy Ty pokonujesz kolejne etapy, Twoje bagaże są przewożone pomiędzy hotelami. Dzięki temu możesz czerpać maksimum przyjemności z jazdy na rowerze.

Infolinia serwisowa

Przez cały czas trwania wycieczki będziesz mieć dostęp do lokalnej infolinii, gdzie można uzyskać pomoc w wypadkach losowych takich jak awaria roweru, nieszczęśliwy wypadek etc.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain
Jesteś w dobrych rękach

Organizatorem wycieczek grupowych prezentowanych na portalu jest Klub Podróży Horyzonty – biuro podróży z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w organizacji tego typu wypraw. Wyjazdy te rozpoczynają się w Krakowie lub Warszawie a przejazd lub przelot na miejsce jest wliczony w cenę imprezy.  Grupa przejeżdża trasy opracowane i sprawdzone przez ekspertów, pod opieką doświadczonego polskiego pilota, który w przypadku jakichkolwiek losowych wydarzeń zawsze służy pomocą.

Po więcej informacji na temat tego typu wyjazdów zapraszamy do działu pytań na dole tej strony.

Pilot

to doświadczony podróżnik, czuwający nad bezpieczeństwem i prawidłowością realizacji wycieczki.

Malownicze trasy

zaprojektowane tak, by po powrocie Twój album zdjęć wzbogacił się o mnóstwo nowych, ciekawych pozycji.

Wóz wspierający

przewozi Twoje bagaże, a w razie awarii lub słabszego dnia może podwieźć także i Ciebie

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain
Unikalne połączenie tworzące niepowtarzalne wakacje!

Choć to nowość na polskim rynku, w Europie ma już oddaną rzeszę fanów. Dlatego o miejsce na pokładzie w szczycie sezonu należy rezerwować najpóźniej wczesną wiosną. Statek-baza na takiej wycieczce spełnia potrójną funkcję: hotelu, restauracji i środka transportu wykorzystywanego by podpłynąć w miejsca gdzie są najciekawsze trasy rowerowe lub skrócić mniej spektakularne odcinki.

Statki z których korzystamy oferują noclegi w kajutach 2-osobowych, najczęściej klimatyzowanych, zawsze z własnymi łazienkami. Posiłki serwowane na pokładzie przygotowywane są ze świeżych, lokalnych produktów i często uznawane w ankietach powyjazdowych za jeden z hitów wycieczki.

Trasy rowerowe pokonujemy grupowo wraz z lokalnym pilotem, będącym członkiem załogi statku. Niektóre z wyjazdów oferują pokonywanie tras rowerowych indywidualnie z użyciem mapy.

Po więcej informacji na temat tego typu wyjazdów zapraszamy do działu pytań na dole tej strony

 

Statek

Będąc naszym hotelem, restauracją i środkiem transportu wzbogaci wyjazd rowerowy o dodatkowe przeżycia i atrakcje.

Doskonała kuchnia

Na pokładzie czekają na nas specjały lokalnej kuchni przygotowywane ze świeżych składników przez miejscowych kucharzy.

Ciekawe towarzystwo

Podróżując w międzynarodowej grupie będziesz mieć okazję poznać bliżej pasjonatów turystyki rowerowej z wielu zakątków Europy a może i świata.

FAQ

czyli najczęściej zadawane pytania

Czy dzieci mogą brać udział oferowanych wyjazdach?

Na naszych wyjazdach nie ma sztywnych granic wieku dla uczestników, a część z wyjazdów jest specjalnie stworzona dla rodzin z dziećmi. Przed rezerwacją prosimy jednak o kontakt telefoniczny z naszym konsultantem, by upewnić się, że na danym wyjeździe dzieci dadzą sobie radę. Na niektórych wycieczkach indywidualnych istnieje także możliwość wypożyczenia na miejscu przyczepki rowerowej dla małych dzieci.

Jaki typ wycieczki jest odpowiedni dla mnie?

Typy wyjazdów opisane są na górze strony ‚INFORMACJE’. Jeżeli nadal masz wątpliwości to zapraszamy do kontaktu telefonicznego – nasz konsultant z pewnością pomoże dobrać odpowiedni wyjazd.

Czy dam radę? Boję się, że tempo i dystanse są zbyt duże.

Wycieczki są łatwiejsze niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Etapy mają zazwyczaj pomiędzy 40 a 60 kilometrów, jednak gdy ten dystans rozłożyć na cały dzień to

Z jakim wyprzedzeniem najlepiej zarezerwować wyjazd?

Radzimy zarezerwować wyjazd możliwie jak najwcześniej. Dzięki temu unikniemy rozczarowania w przypadku braku miejsc. Kwota wymagana do potwierdzenia rezerwacji to zazwyczaj od 400 doi 600 zł (wyższe kwoty wymagane są jedynie w przypadku wyjazdów grupowych zawierających w świadczeniach bilet lotniczy). Wycieczki w szczycie sezonu (majówka, długie weekendy i wakacje szkolne) bywają wyprzedane już na 3-4 miesiące przed startem imprezy.

Wypełniłem formularz rezerwacyjny i co dalej?

Jeżeli formularz został wypełniony po prawnie to w przeciągu kilku minut na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie wstępnej rezerwacji. Z uwagi na to, że współpracujemy z wieloma tour operatorami dane o dostępności miejsc są uaktualniane na stronie z niewielkim opóźnieniem. Pracownicy z biura potrzebują jednego dnia roboczego, by uzyskać od organizatora potwierdzenie dostępności miejsc. Jeżeli miejsca są dostępne to wysyłamy kolejnego e-maila z potwierdzeniem rezerwacji, którego załącznikiem będzie umowa imprezy turystycznej.

Umowę tą należy wydrukować i sprawdzić czy znajdujące się tam dane uczestników są poprawne. Następnie umowę należy podpisać i odesłać do biura pocztą tradycyjną lub e-mailem (skan lub zdjęcie).

W umowie podane będą dane do przelewu wraz z wysokością i terminem wpłaty zaliczki. Prosimy o przestrzeganie terminów podanych w umowie, gdyż wycieczka jest ostatecznie potwierdzona w systemie dopiero po wpłacie zaliczki. W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie widniejącym na umowie oraz braku kontaktu ze strony klienta, rezerwacja zostanie anulowana.

W rzadkich przypadkach, gdy okazuje się, że miejsc na dany termin już nie ma, uczestnik zostaje o tym fakcie poinformowany mailem w możliwie najkrótszym czasie (max 1 dzień roboczy)

Do kiedy należy wpłacić drugą ratę za wyjazd?

Drugą ratę czyli różnicę między ceną wycieczki, a zaliczką wpłaconą dla potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić najpóźniej w dniu podanym na umowie jako data wpłaty reszty kwoty. Termin ten, w zależności od wyjazdu, przypada na 30 lub 45 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy.

Kwotę należy wpłacić przelewem na ten sam rachunek co zaliczkę. Widnieje on na umowie imprezy turystycznej.

Czy za wyjazd można płacić kartą?

Na chwilę obecną system nie umożliwia takich płatności, zatem ani karty kredytowe, ani płatnicze, nie są przez nas akceptowane.

Czy mogę otrzymać fakturę za wyjazd?

Oczywiście. Na życzenie wystawiamy faktury VAT marża. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie nam maila po zakończeniu wycieczki.

Jak dostać się na miejsce startu wycieczki

Wycieczki indywidualne prezentowane na naszej stronie zostały dobrane specjalnie tak, by dotarcie do miejsca startu było możliwie jak najprostsze. Na końcu opisu każdej wycieczki znajduje się zakładka ‚DOJAZD’ gdzie znajdują się informacje na temat najbliższych lotnisk i połączeń lotniczych z Polski, sugerowanej trasy dojazdu autem oraz wskazówek dotyczących połączeń kolejowych.

Dlaczego nie mogę otrzymać map i opisów tras wcześniej?

Pracujemy z tour operatorami, którzy są ekspertami na danym terenie i zainwestowali swój czas i niemałe pieniądze w przygotowanie programu i jego dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach. Niestety zdarzały się sytuacje, gdy osoba po otrzymaniu materiałów do domu przed wycieczką rezygnowała z wyjazdu, a po skopiowaniu otrzymanych materiałów wybierała się w trasę na własną rękę. By chronić własne prawa autorskie przed nadużyciami, komplet dokumentów zostanie przekazany uczestnikom wyjazdu po zakwaterowaniu w pierwszym hotelu na trasie.

Kiedy otrzymam mapy i opis tras?

Mapy wraz z opisami tras zostaną wręczone w momencie zakwaterowana w pierwszym hotelu na wyjeździe.

Czy cały bagaż muszę ze sobą wieźć na rowerze?

Nie. Prawie wszystkie wyjazdy w cenie obejmują transport bagażu pomiędzy kolejnymi miejscami noclegowymi. Na rower zabieramy tylko rzeczy niezbędne na dany dzień (aparat, przekąski, coś przeciwdeszczowego, itd.), a po opuszczeniu pokoju zostawiamy bagaż główny w recepcji. W ciągu dnia pracownik biura obierze je i przewiezie do następnego hotelu / pensjonatu.

Wyjątkiem jest wyjazd do Finlandii gdzie transport bagażu jest dostępny jako opcja dodatkowo płatna.

Jakiego standardu zakwaterowania spodziewać się na wycieczce?

Standard zakwaterowania jest różny, jednak w zdecydowanej większości przypadków bazujemy wyjazdy na pokojach 2-3 osobowych z własną łazienką. Często istnieje też możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą. Dokładny standard zakwaterowania dla danej wycieczki jest opisany w zakładce ‚świadczenia > cena obejmuje’.

Czy nie lepiej kupić wyjazd bezpośrednio od lokalnego tour operatora?

Zdecydowanie nie. Ceny na naszej stronie są takie same jak u lokalnych organizatorów. Mogą wystąpić jedynie niewielkie różnice spowodowane przyjęciem przez nas stałego kursu euro. Nie dokładamy swojej marży, zyski czerpiemy zaś z prowizji jaką otrzymują od operatorów biura podróży.
Dodatkowe korzyści to ubezpieczenie KL OC i NNW, które dorzucamy ‚gratis’ oraz dodatkowe bezpieczeństwo związane z zabezpieczeniami regulowanymi przez polską ustawę i jakimi dysponujemy. Dzięki temu w przypadku bankructwa lokalnego biura podróży, chroni Państwa nasza polisa ubezpieczeniowa, a o wypłatę odszkodowania wystarczy zgłosić się do Marszałka Województwa Małopolskiego zamiast zakładać sprawę cywilną w sądzie za granicą.

Czy mogę na wyjazd zabrać własny rower?

Oczywiście. Wypożyczenie roweru na miejscu jest dostępne tylko jako opcja, więc zawsze można zjawić się na miejscu startu z własnymi dwoma kółkami.

Nie ma miejsc na termin na którym mi zależy, czy jest szansa by jednak pojechać?

Gdy przy terminie wycieczki widnieje napis ‚BRAK MIEJSC’ dokonanie rezerwacji nie jest już możliwe. Zdarza się jednak niekiedy, że osoba która wcześniej zarezerwowała miejsce i wpłaciła zaliczkę, jest zmuszona z przyczyn losowych zrezygnować z udziału. Dlatego prowadzimy listy rezerwowe i w takim przypadku kontaktujemy się z osobami, które na tej liście się znajdują, pytając czy są one dalej zainteresowane wyjazdem. O kolejności poinformowania o zwolnionym miejscu decyduje kolejność na liście rezerwowej. Wpisanie się na listę rezerwową jest niezobowiązujące i nie łączy się z żadnymi opłatami, aż do momentu zwolnienia się miejsca na wyciecze i ostatecznej deklaracji uczestnictwa w wycieczce. Aby wpisać się na listę rezerwową należy przesłać nam krótkiego maila z datą i nazwą imprezy, ilością zainteresowanych osób oraz kontaktowym numerem telefonu.

Jakiego standardu zakwaterowania spodziewać się na wycieczce?

Standard zakwaterowania jest różny, jednak w zdecydowanej większości przypadków bazujemy wyjazdy na pokojach 2-3 osobowych z własną łazienką. Często istnieje też możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą. Dokładny standard zakwaterowania dla danej wycieczki jest opisany w zakładce ‚świadczenia > cena obejmuje’.

Jak duże są grupy?

To zależy od charakteru wyjazdu. Zazwyczaj grupa liczy między 15 a 30 uczestników, przy czym na jednego pilota przypada maksymalnie 16 osób. Wielkość grupy widnieje na pasku pod ceną i zdjęciem głównym na stronie każdej wycieczki.

Jak duże są grupy?

To zależy od charakteru wyjazdu. Zazwyczaj grupa liczy między 15 a 30 uczestników, przy czym na jednego pilota przypada maksymalnie 16 osób. Wielkość grupy widnieje na pasku pod ceną i zdjęciem głównym na stronie każdej wycieczki.

Czy na wycieczkach cała grupa jest z polski?

Nie. Uczestnicy pochodzą z różnych krajów Europy a także z USA i Kanady. Pilot zazwyczaj prowadzi wyjazd w dwóch językach – angielskim i niemieckim. Dlatego ważne jest by znać jeden z tych języków (lub język kraju, w którym ma miejsce wyjazd) w stopniu przynajmniej średnio-zaawansowanym.

W jakim standardzie jest zakwaterowanie na statku?

Kajuty na statku są nieco mniejsze od standardowych pokoi hotelowych, jednak poza tym ich standard można przyrównać do hoteli dwu- i trzygwiazdkowych. Kajuty są 2-osobowe z własną łazienką. W krajach południowych wszystkie kajuty są klimatyzowane.

Czy nie lepiej kupić wyjazd bezpośrednio od lokalnego tour operatora?

Zdecydowanie nie. Ceny na naszej stronie są takie same jak u lokalnych organizatorów. Mogą wystąpić jedynie niewielkie różnice spowodowane przyjęciem przez nas stałego kursu euro. Nie dokładamy swojej marży, zyski czerpiemy zaś z prowizji jaką otrzymują od operatorów biura podróży.
Dodatkowe korzyści to ubezpieczenie KL OC i NNW, które dorzucamy ‚gratis’ oraz dodatkowe bezpieczeństwo związane z zabezpieczeniami regulowanymi przez polską ustawę i jakimi dysponujemy. Dzięki temu w przypadku bankructwa lokalnego biura podróży, chroni Państwa nasza polisa ubezpieczeniowa, a o wypłatę odszkodowania wystarczy zgłosić się do Marszałka Województwa Małopolskiego zamiast zakładać sprawę cywilną w sądzie za granicą.

Z jakim wyprzedzeniem najlepiej zarezerwować wyjazd?

Radzimy zarezerwować wyjazd możliwie jak najwcześniej. Dzięki temu unikniemy rozczarowania w przypadku braku miejsc. Kwota wymagana do potwierdzenia rezerwacji to zazwyczaj od 400 doi 600 zł (wyższe kwoty wymagane są jedynie w przypadku wyjazdów grupowych zawierających w świadczeniach bilet lotniczy). Wycieczki w szczycie sezonu (majówka, długie weekendy i wakacje szkolne) bywają wyprzedane już na 3-4 miesiące przed startem imprezy.

Czy na wyjazd wystarczy zabrać dowód osobisty czy muszę wziąć paszport?

Zdecydowana większość wyjazdów ma miejsce po krajach strefy Schengen lub w państwach ściśle współpracującymi z UE, dlatego dowód osobisty jest w zupełności wystarczający. W nielicznych przypadkach gdy konieczny jest paszport, informacja taka znajduje się w opisie wycieczki, jak również będzie powtórzona w mailach.

Osoby niepełnoletnie powinny posiadać paszport lub specjalny dowód osobisty.

Czy mogę otrzymać fakturę za wyjazd?

Oczywiście. Na życzenie wystawiamy faktury VAT marża. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie nam maila po zakończeniu wycieczki.

Czy muszę wypełnić ankietę po powrocie ?

Po powrocie do kraju wysyłamy mailem do uczestników ankietę. Wypełnienie jej nie jest obowiązkowe jednak cieszymy się z każdej otrzymanej ankiety, gdyż pytania ułożone są tak, by jeszcze poprawić standard wycieczek i przebieg programu. Z góry bardzo dziekujemy 🙂

Szybki kontakt!
+
Zamawiam