Rejs rowerowy – południowa Dalmacja

0
Cena
już od2 160 PLN
Cena
już od2 160 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

394

Podoba Ci się – daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz też

Trasą Alpe Adria

Perły Alzacji

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

8 dni
Terminy: maj, czerwiec, wrzesień
Chorwacja
Split
Typ wyjazdu: grupowy
Liczba uczestników: 2+

Zapraszamy na wyjątkowy Po opuszczeniu portu w Splicie, nasz statek zabierze nas w rejs po okolicznych wyspach. Zwiedzanie rozpoczniemy od wyspy Brač, a zakończymy w miasteczku Omiš. Po drodze będziemy mogli podziwiać wspaniałą linię brzegową wybrzeża Dalmacji, zaglądniemy do średniowiecznych miasteczek i przejedziemy na rowerach przez stare wioski oraz malownicze zatoki. Dalsze atrakcje to wspaniałe plaże, małe winnice, rozległe lasy sosnowe, ciekawe wyspy i Park Narodowy Mljet. Chorwacja to przepiękny kraj o bogatej historii, śródziemnomorskim klimacie i roślinności, a jednym z najlepszych sposobów by go zwiedzić to wsiąść na rower.

Atrakcje
 • Pałac Dioklecjana w Splicie
 • Malownicze wyspy Hvar, Brač i Korčula
 • Park Narodowy Mljet
 • Doskonała lokalna kuchnia na pokładzie naszego statku
 • Riwiera Makarska
Program

Dzień 1Zaokrętowanie w Splicie, wyspa Brač   17 km.

rowerem: Milna – Bobovišća na moru – Milna

O godzinie 13:00 nasz statek wypływa z portu w kierunku wyspy Brač. Podczas dwugodzinnej podróży zostanie podany lunch. Jest to dobra okazja do pierwszej integracji z innymi uczestnikami oraz do poznania załogi.
Po przybyciu do portu w Milna wsiadamy na rowery i jedziemy do Bobovišća na moru. Ta mała wioska na północno-zachodnim krańcu wyspy sprawia wrażenie wciśniętej między zbocze góry a morze. Po dotarciu na miejsce przerwa na kąpiel w morzu i / lub kawę, a następnie powrót rowerami do Milna. Po powrocie, dla chętnych, możliwość dalszej jazdy rowerami wzdłuż wybrzeża.

Dzień 2Wyspa Brač    43 km.

rowerem: Milna – Bol

Po śniadaniu kolejna porcja rowerowania. Zaczniemy od podjazdu na pobliskie wzgórza, trasą prowadzącą przez lasy sosnowe, gaje oliwne i winnice. Jeśli trafimy na odpowiedni sezon to odpoczynki będzie można umilić sobie zjedzeniem figi lub morwy z licznie rosnących przy drodze drzew i krzewów. Biały marmur z tej wyspy, który będziemy widzieć na trasie jest ceniony i eksportowany na cały świat. Był on użyty m.in. przy budowie Białego Domu w Waszyngtonie i berlińskiego Reichstagu. Na 35 kilometrze mamy możliwość skosztowania lokalnej kuchni oraz win w małej wiosce pasterskiej Gažul (lunch jest dodatkowo płatny ok. 16 EUR). Po długiej i przyjemnej przerwie wsiadamy ponownie na rowery by po 10 km. dotrzeć do Bol. Zapierające dech w piersiach widoki na sąsiednią wyspę Hvar oraz końcowy zjazd do plaży w zupełności wynagrodzą nam trudy porannej wspinaczki. Kto ma jeszcze siły i ochotę, ten może się wybrać na plażę Złoty Róg ok 2,5km za miastem. Nocleg w porcie w Bol.

Dzień 3Wyspa Hvar    33 km.

rowerem: Jelsa – Stari Grad – Hvar

Wyspa Hvar słynie przede wszystkim z kolorowych pól uprawianych tam lawendy i rozmarynu. Nasza trasa poprowadzi nas przez małe wioski, pola oraz winnice z Jelsy do Vrboski, a następnie w dół, starą drogą do Starego Gradu, gdzie zatrzymamy się na odpoczynek. Stari Grad to jedno z najstarszych miast na terenie Chorwacji. Zostało założone w 385 r. p.n.e. jako kolonia grecka. Następnie miniemy całkowicie wyludnioną wieś Velo Grablje z której pochodził Bartłomiej Tomčić – człowiek, który zapoczątkował uprawę lawendy na wyspie. Jazdę rowerem zakończymy w Hvar, gdzie można, już pieszo, przespacerować się na Twierdzę Spanjol, zbudowaną niegdyś dla ochrony przed Turkami.

Dzień 4Wyspa Korčula    44 lub 24 km.

rowerem: Vela Luka – Korčula lub Račišće – Lumbarda – Korčula – w zależności od kondycji grupy

Korčula to wyspa z najbujniejszą roślinnością na całym Adriatyku. Jej stara, grecka nazwa – Korkyra Melaina nawiązuje do lasów sosnowych porastających znaczne obszary wyspy. Ze swymi kamiennymi tarasami starych winnic, piaszczystymi plażami oraz alejami cyprysów, Korčula jest prawdopodobnie najpiękniejszą z wysp Adriatyku. Nocleg w miasteczku Korčula, pełnym średniowiecznych zabytków.

Dzień 5Park Narodowy Wyspy Mljet   15 km.

rowerem: po Parku Narodowym Mljet

Podczas gdy będziemy jedli śniadanie, nasz statek przepłynie na zieloną wyspę Mljet zwaną także wyspą miodową. Park Narodowy Mljet to urocze miejsce pełne interesującej fauny i flory skoncentrowanej wokół dwóch słonych jezior: Jeziora Wielkiego o powierzchni 145 ha i głębokości dochodzącej do 46 m. i Jeziora Małego o powierzchni 24 ha i maksymalnej głębokości 29 m. Trasa rowerowa biegnie dookoła jeziora, na którym znajduje się mała wyspa, gdzie w 12 w. mnisi benedyktyńscy wybudowali klasztor (chętni mogą przeprawić się łodzią na wyspę i zwiedzić klasztor). Po lunchu czas wolny na kąpiel w Małym Jeziorze lub dalsze zwiedzanie wyspy na rowerach. Nocleg w porcie Pomena.

Dzień 6Półwysep Pelješac i Makarska   30 km.

rowerem: Kučište – Orebić – Lovište

Po śniadaniu płyniemy statkiem w kierunku półwyspu Pelješac. Jazdę rowerem zaczniemy od sporego podjazdu, ale piękne widoki powinny ułatwić nam wdrapanie się na górę. Dalej trasa prowadzi przez rozległe winnice, z których wino znane i cenione jest na całym świecie. Po dotarciu na punkt widokowy, naszym oczom ukaże się zapierający dech w piersiach widok na stare miasto Korčuli. Osoby zmęczone mogą ponownie wsiąść na statek już w Orebić, resztę czeka kolejne 18 km wspaniałych widoków aż dotrzemy do miejscowości Lovište, gdzie zjemy lunch na pokładzie naszego statku. Następnie nasz statek zabierze nas do znanego kurortu Makarska. Nocleg w porcie Baška Voda lub Makarska.

Dzień 7Okolice Omiš, powrót statkiem do Splitu   15 km.

rowerem: Omiš – Radmanove Mlinice – Omiš

Ostatni dzień jazdy to czas, by zajechać do Radmanovych Mlinic, popularnego kurortu z ciekawym parkiem krajobrazowym wokół przełomu rzeki Cetina. Miejscowość wzięła swą nazwę od młynów, zbudowanych tam w 17 w., które można oglądać do dzisiaj. W drodze powrotnej do Omiš, zatrzymamy się przy twierdzy Mirabella, będącej w 13 i 14 stuleciu miejscem schronienia dla tutejszych piratów grasujących po wodach całego basenu Morza Śródziemnego. Z twiedzy roztaczas się widok na cały kanał wyspy Brač. Po lunchu statek zabiera nas z powrotem do Splitu, by późne popołudnie i wieczór móc poświęcić na zwiedzanie zabytków tego wpisanego na listę UNESCO miasta. Pośród licznych zabytków z czasów Cesarstwa Rzymskiego na szczególną uwagę zasługuje Pałac Dioklecjana zbudowany na przełomie III i IV w. n.e. Nocleg w porcie w Splicie.

Dzień 8Split

Po śniadaniu zakończenie wycieczki.

Ceny

Początek rejsu w sobotę.

Sezon niski:
1.05 – 31. 05.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Dolny pokład 3780 PLN 1350 PLN
Górny pokład PLN PLN

 

Sezon średni: 1-30.06 i 22-30.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Dolny pokład 3780 PLN 1350 PLN
Górny pokład PLN PLN

 

Sezon wysoki: 1.09 – 21.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Dolny pokład 3780 PLN 1350 PLN
Górny pokład PLN PLN

Zakwaterowanie na statku w klimatyzowanych kajutach 2-osobowe z własną łazienką. Na statku dostępne Wi-Fi.

Świadczenia

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w kajutach 2-osobowych z łazienką
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie: (śniadanie i lunch lub kolacja)
 • 1 l. wody mineralnej dziennie
 • Opiekę przewodnika lokalnego mówiącego w j. angielskim
 • Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napojów do posiłków
 • Pozostałego wyżywienia
 • Opłat portowych i taksy klimatycznej (40 EUR)
 • Biletów wstępu itp.
 • Napiwków

Opcje dodatkowe

 • Wypożyczenie roweru - 540 PLN
 • Wypożyczenie roweru elektrycznego - 810 PLN
Mapa

Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam