Rejs rowerowy po zatoce Kvarner

0
Cena
już od2 160 PLN
Cena
już od2 160 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

331

Podoba Ci się – daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz też

Trasą Alpe Adria

Perły Alzacji

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

8 dni
Terminy: maj, czerwiec, wrzesień
Chorwacja
Opatija
Typ wyjazdu: grupowy
Liczba uczestników: 2+

Rejs komfortowym statkiem po najciekawszych wyspach zatoki Kvarner. Podczas wyprawy odwiedzimy zabytkowe miasteczka i zapomniane wioski. Skosztujemy wspaniałej chorwackiej kuchni i spróbujemy lokalnego wina. Będziemy także mieć okazję wykąpać się w Adriatyku i przespacerować się promenadą najpopularniejszego kurortu Chorwacji – Opatiji. Przez cały czas towarzyszyć nam będą malownicze krajobrazy i wspaniałe widoki.

Atrakcje
 • Malownicze wyspy Krk, Cres i Pag
 • Doskonała lokalna kuchnia na pokładzie naszego statku
 • Zabytkowe miasteczka
 • Urokliwe zatoczki
 • Opatija - najmodniejszy kurort Chorwacji
Program

Dzień 1Zaokrętowanie w Opatiji, wyspa Krk   16 km.

rowerem: Krk – Punat – Krk

Zaokrętowanie od godziny 11:00. O 13:00 wypływamy z portu a na pokładzie serwowany jest lunch,. Podróż na wyspę Krk potrwa około 3-4 godzin. Czas ten możemy spędzić poznając załogę i integrując się z pozostałymi uczestnikami wyjazdu. Krk to największa wyspa zatoki Kvarner, ale dziś na rozgrzewkę przejedziemy tylko jej mały wycinek od miasta Krk do wioski Punat i z powrotem. Nocleg na statku w porcie Krk.

Dzień 2Wyspa Krk    38 km.

rowerem: Krk – Dobrinj – Vrbnik – Krk

Pierwsza część dzisiejszej trasy prowadzi wśród pachnącej, śródziemnomorskiej roślinności, w otoczeniu kasztanowców i figowców do wioski Dobrinj. Następnie przez dolinkę porośniętą winoroślą aż na północno-wschodni kraniec wyspy do ślicznie położonego Vrbnik. Zbudowane na 50 metrowej skale miasteczko słynie z produkcji doskonałego wina Žlahtina. Po spacerze przez prawdopodobnie jedne z najwęższych uliczek na świecie i popróbowaniu tutejszego wina, jedziemy z powrotem do Krk, gdzie na statku czeka na nas kolacja.

Dzień 3Wyspa Rab    43 km.

rowerem: Lopar – Barbat – Rab i Rab – Kalifront – Rab

Podczas gdy my jemy śniadanie, nasz statek niespiesznie płynie do Lopar na wyspie Rab, gdzie rozpoczniemy dzisiejszą etap rowerowy. Trasa prowadzi wzdłuż piaszczystych plaż – bardzo rzadkich w tym rejonie. Następnie odbijamy wgłąb wyspy by przez kurort Supetarska Draga dotrzeć do miasta Rab z jego charakterystycznymi dzwonnicami. Około południa do zatoki wpłynie nasz statek, a my wejdziemy na pokład by zjeść lunch. Po południu wycieczka rowerowa do rezerwatu przyrody Dundo na półwyspie Kalifront. Kto nie ma ochoty na popołudniowe rowery ten może zostać i pospacerować po miasteczku lub wybrać się na plażę, by popływać w Adriatyku. Nocleg w porcie w Rab.

Dzień 4Pag    35 km.

rowerem: Tovarnele – Novalja – Mandre

Po krótkiej przeprawie na Pag wsiadamy na rowery i zaczynamy pedałować przez malownicze krajobrazy tej wyspy. Pierwszy postój w wiosce Lun. Rosną tam ponadtysiącletnie drzewa oliwne a wioska otoczona jest starym, kamienny murem, który chronił mieszkańców przed silnymi wiatrami. Na trasie musimy uważać na wałęsające się owce, które za nic mają rowerzystów i niestety lubią wchodzić im pod koła. Po drodze zatrzymamy się również na przekąskę w tradycyjnej tawernie, gdzie będzie możliwość skosztowania słynnego sera Pag, wytwarzanego, jak nazwa wskazuje, wyłącznie na tej wyspie. Trasę zakończymy we wsi Mandre, gdzie czeka na nas statek. Lunch zjemy na pokładzie podczas rejsu na wyspę Ilovik. Tam statek przycumuje na noc a wieczorem dla chętnych na pokładzie zostanie przygotowana kolacja kapitańska (koszt 25 EUR).

Dzień 5Wyspy Ilovik i Lošinj   21 km.

rowerem: po wyspie Ilovik oraz Mali Lošinj – Čikat – Veli Lošinj – Mali Lošinj

Ilovik to najmniejsza z odwiedzanych przez nas wysp. Po krótkiej przejażdżce po tej romantycznej wysepce wracamy na statek i płyniemy na wyspę Lošinj. Po drodze zobaczymy wiele urokliwych zatoczek i malowniczych plaż. Zanim dotrzemy na miejsce, zostanie podany lunch na pokładzie. Po dopłynięciu wysiadamy i jedziemy rowerami z Mali Lošinj do Veli Lošinj, po drodze zahaczając o porośnięty lasem sosnowym półwysep Čikat. Nocleg w porcie w Mali Lošinj, wiosce z licznymi kawiarniami i restauracjami oraz kolorowo pomalowanymi frontami domów.

Dzień 6Wyspy Lošinj i Cres   45 km.

rowerem: Mali Lošinj – Osor – Martinščica

Po śniadaniu jedziemy na rowerach przez lasy sosnowe i wawrzynowe w kierunku wyspy Cres, połączonej z wyspą Lošinj niewielkim mostem. Na odpoczynek zatrzymamy się w Osor, małym rybackim porcie, będącym ulubionym miejscem wypoczynku artystów. Następnie trasa staje się bardziej wymagająca, gdy pedałujemy przez interior wyspy Cres do Martinščica , małej wioski rybackiej, w której porcie czeka na nas nasz statek. Po krótkiej przerwie wsiadamy na pokład, gdzie już czeka na nas lunch i płyniemy do Cres – miasteczka, w którym przycumujemy na noc.

Dzień 7Riwiera Opatijska   27 km.

rowerem: Mošćenička Draga – Brseč – Lovran

W trakcie śniadania, statek wyruszy w trasę do kurortu Mošćenička Draga na Riwierze Opatijskiej. Stamtąd na rowerach pojedziemy wzdłuż wybrzeża, drogą z krótej roztaczają się fantastyczne widoki na morze i pobliskie wyspy, aż do wioski Brseč, malowniczo położonej na skale wznoszącej się ponad morzem. Po przerwie grupa mamy 2 możliwości. Osoby z gorszą kondycją mogą wrócić na statek tą samą, a reszta jedzie do Lovran, po drodze wspinając się na wzgórze świętej Jeleny. W Lovran wsiadamy na statek i płyniemy do Opatiji, gdzie wieczorem mamy czas wolny by pospacerować po tym modnym kurorcie i jego prawie 12 kilometrowej promenadzie. Nocleg na statku w Opatija.

Dzień 8Opatija

Po śniadaniu zakończenie wycieczki.

Ceny

Początek rejsu w sobotę.

Sezon niski:
29.09 i 6.10.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Dolny pokład 3780 PLN 1350 PLN
Górny pokład PLN PLN

 

Sezon średni: 1-30.06 i 22-30.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Dolny pokład 3780 PLN 1350 PLN
Górny pokład PLN PLN

 

Sezon wysoki: 1.09 – 21.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Dolny pokład 3780 PLN 1350 PLN
Górny pokład PLN PLN

Zakwaterowanie na statku w klimatyzowanych kajutach 2-osobowe z własną łazienką.
Na statku dostępne Wi-Fi.

Świadczenia

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w kajutach 2-osobowych z łazienką
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie: (śniadanie i lunch lub kolacja)
 • 1 l. wody mineralnej dziennie
 • Opiekę przewodnika lokalnego mówiącego w j. angielskim
 • Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napojów do posiłków
 • Pozostałego wyżywienia
 • Opłat portowych i taksy klimatycznej (40 EUR)
 • Biletów wstępu itp.
 • Napiwków

Opcje dodatkowe

 • Wypożyczenie roweru - 540 PLN
 • Wypożyczenie roweru elektrycznego - 810 PLN
Mapa

Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam