Algarve

Cena
już od3 440 PLN
Cena
już od3 440 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

297

Podoba się ? Daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz także

Toskania i Umbria

Rajasthan na rowerze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

8 dni
Terminy: marzec, listopad
Portugalia
Warszawa Okęcie
Typ wyjazdu: grupowy
Liczba uczestników: 9 - 22

Wysokie klify, dzikie krajobrazy, ciekawe formacje skalne, delikatny szum morza, piaszczyste wydmy, długie białe plaże, różowe flamingi, średniowieczne miasteczka, w których czuć bliskość Afryki Północnej – to wszystko czeka na nas na trasach rowerowych prowadzących poprzez niezwykłe Algarve. Uciekniemy od mroźnej polskiej zimy, aby poznawać krainę pachnącą kwiatami pomarańczy i migdałów.

Algarve – balkon Europy

Algarve zimą jest zaskakująco zielonym i różnorodnym regionem. Leży na najbardziej południowym i zachodnim krańcu Europy. Przez swoje niezwykłe położenie, wysokie klify i słoneczny klimat jest opisywane bardzo trafnie jako „słoneczny balkon Europy”. Odróżnia się od reszty Portugalii nie tylko przyrodą (wybrzeża zaliczają się bowiem do najpiękniejszych na świecie), ale także znacznie łagodniejszym klimatem. Jeśli chodzi o kulturę i tradycje, też jest bardzo ciekawym regionem. Na południu Portugalii długo rządzili muzułmańscy Maurowie, co widać do dziś niemal na każdym kroku np. w lokalnej kulturze i architekturze małych, ale ważnych historycznie miast. Wędrując przez Algarve warto także zobaczyć mniej znane miejsca, będące w głębi regionu. W takich miejscach jak wapienny krajobraz „Barrocal” wokół miasteczka Alte lub w okolicach Silves znajdziemy piękną krainę zapomnianych przez świat miasteczek i bujnej roślinności. Nie zabraknie spacerów ulicami lokalnych miejscowości i zwiedzania niektórych zabytków, jak na przykład olbrzymiego zamku w Silves, który w Średniowieczu był siedzibą Maurów..

Algarve na rowerze

Wycieczka dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na rowerze. Nie tylko dla zaprawionych rowerowych sportowców. Celem wyprawy jest podziwianie urokliwych miejsc portugalskiego wybrzeża z perspektywy rowerowego siodełka albo kawiarnianego stolika w pięknym zaułku średniowiecznego miasteczka… Dlatego też w planie wycieczki mamy zawsze czas na rozkoszowanie się widokami pięknych klifów, różnorodnej przyrody oraz zapoznanie z kulturą.

Podczas wyprawy nocujemy w sprawdzonych miejscach. We wschodnim Algarve będą to domki, położone w małym porcie rybackim przy parku przyrody Ría Formosa, w środku pięknego krajobrazu lagun i mokradeł. Z kolei na zachodnim Algarve będziemy gośćmi małej wioski, która kiedyś została opuszczona przez mieszkańców, a niedawno odrestaurowana w dawnym portugalskim stylu. Domki w tej miejscowości leżą nieopodal oceanu, w środku parku przyrody dzikiego wybrzeża Św. Wincentego.

Atrakcje
 • Malownicze trasy wzdłuż wybrzeża Algarve oraz wgłąb lądu, pośród pięknych krajobrazów
 • Trasy prowadzące od górskich wiosek w dół, aż do oceanu
 • Na rowerze poprzez rezerwat przyrody z rzadkimi okazami ptaków
 • Różnokolorowe klify wpadające do Oceanu Atlantyckiego
 • Urokliwe miasta i miasteczka – m.in. Faro, Loulé, Alte, Silves
 • Dziewicze trasy podczas których przez cały dzień nie natrafimy na innych rowerzystów
 • Możliwość poznania codziennego życia Portugalczyków poza turystycznymi kurortami
 • Łagodny, oceaniczny klimat, który sprzyja rowerowym wycieczkom
Program

Dzień 1Algarve wita rowerzystów

Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Algarve. Nocleg w małej wiosce rybackiej Cabanas de Tavira, gdzie zostaniemy cztery noce.

Dzień 2Faro i piękna trasa przez lagunę Ría Formosa   40 km.

Faro – Olhão – Fuseta – Tavira – Cabanas

Rozpoczynamy naszą rowerową przygodę w samym sercu Algarve – w mieście Faro, gdzie docieramy pociągiem. Zaczynamy od zwiedzania tej pięknej stolicy regionu, która bardziej sprawia wrażenie prowincjonalnego miasteczka. Znajdziemy się tu w środku parku przyrody Ría Formosa i ruszymy na rowerowy szlak wybrzeża. W lagunowym krajobrazie mamy pierwszą szansę na zobaczenie flamingów. Zatrzymamy sie też w urokliwych miasteczkach rybackich takich jak Olhão i Fuseta. W akchitekturze tych miasteczek bardzo czuć średniowieczny wpływ Afryki północnej. Z pewnością znajdziemy też chwilę na zakosztowanie w lokalnych specjałach czy fotografowanie okolicy. Wieczorem docieramy na rowerze do miejsca noclegowego, które znajduje się na naszym szlaku rowerowym.

Dzień 3Dalej nad oceanem – nad Guadianą i do kolonii flamingów   30 km.

Cabanas – Cacela Velha – Vila Real – rzeka Guadiana – Park przyrody Sapal – Castro Marím

Dzisiaj kontynuujemy naszą trasę wzdłuż wybrzeża w stronę rzeki Guadiana, która wyznacza tu granicę z Hiszpanią. Niedługo po starcie docieramy do jednej z pereł parku przyrody Ría Formosa, którą jest twierdza Cacela Velha. Stąd roztacza się przepiękny widok na krajobraz lagunowy, który jest formowany przez przypływy i odpływy oceanu. Celem wyprawy jest dotarcie do dwóch miasteczek położonych blisko ujścia rzeki Guadiany: renesansowe Vila Real („miasto królewskie”) oraz średniowieczne Castro Marím. Tuż przed metą, jeżeli dopisze nam szczęście będziemy mogli podziwiać duże stada flamingów. Powrót na nocleg zorganizowanym busem.

Dzień 4Od zielonych wzgórz do błękitnego oceanu   30 km.

Loulé – Almancíl – laguna Quinta do Lago – Praia de Faro – Faro

Dzień rozpoczynamy od odkrywania miasteczka Loulé. Główną atrakcją tej miejscowości jest budowla hali targowej, gdzie rano niczym jak na bazarze arabskim dużo się dzieje. Z murów starego zamku w Loulé ujrzymy w oddali ocean, do którego stąd zjedziemy na rowerze. Dzisiaj na rowerowym szlaku przez pagórkowate tereny Algarve, zajrzymy do kościoła w Almancíl (oglądanie słynnych azulejos), i miniemy rezerwat przyrody Quinta do Lago, gdzie możemy obserwować rzadkie gatunki ptaków, takich jak modrzyk, który występuje prawie wyłącznie w Afryce. Celem dzisiejszego dnia jest piaszczysta plaża Praia de Faro.

Dzień 5Przez zapomniany, zielony interior do historycznego Silves   45 km.

Penina (Rocha da Pena) – Alte – Messines – Barragem do Arade – Silves

Poranna wędrówka: ok. 1,5 godz. | Podejście: 150 m | Zejście: 120 m

Barrocal to wapienne wzgórza pośród zielonych krajobrazów w głębi Algarve (tam gdzie docierają nieliczni turyści). Dla odmiany w ramach porannej rozgrzewki ruszymy na krótką, pieszą wędrówkę na szczyt widokowy (góra stołowa), aby podziwiać panoramę na Barrocal. Pod szczytem znajdziemy przytulną kawiarnię, z której wyruszymy już na rowerach przez pagórkowaty krajobraz Barrocal. Pierwszym celem na naszej trasie będzie Alte, urokliwe miasteczko położone przy pięknym źródełku. Po krótkim odpoczynku zjedziemy w dół mijając wody zalewu i bagnisty pejzaż rzeki Arade aż do Silves, gdzie zwiedzimy katedrę i słynny zamek Maurów. Stąd busem przejedziemy do Pedralvy gdzie spędzimy kolejne dwie noce.

Dzień 6Na koniec świata – aż do przylądka Św. Wincentego   47 km.

Pedralva – Torre de Aspa – Cabo São Vicente (przylądek Św. Wincentego) – Sagres – Guadalupe – Pedralva

Dziś całą wyprawę aż na koniec świata pokonamy na rowerach. Kierunek – przylądek Św. Wincentego, który aż do wieku wielkich odkryć geograficznych uchodził za koniec świata. Oprócz samego przylądka, miniemy liczne atrakcje po drodze: najwyższy klif w parku przyrody Św. Wincentego, miasteczko Sagres wraz z portem i mały kościółek w drodze powrotnej do Pedralvy.

Dzień 7W drodze do Lizbony

Rano, już bez rowerów, zatrzymamy się przy jednych z najładniejszych klifów południowej Portugalii na krótki spacer i kontynuujemy przejazd do Lizbony. Wieczorem możliwość krótkiego zwiedzania Lizbony.

Dzień 8Powrót do Polski

Przelot z Lizbony do Warszawy.

Ceny
TERMIN Cena / os Dopłata do pokoju
1-osobowego
17 – 24.03.2018 3440 PLN 990 PLN
10 – 17.11.2018 3440 PLN 990 PLN
Świadczenia

Cena obejmuje

 • Przelot Warszawa-Lizbona-Warszawa
 • Transport na miejscu - autokar lub bus, częściowo transport publiczny
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów (bez śniadań) w hotelach/apartamentach w pokojach 2 i 3 os.
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Transport i serwis rowerów
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł.

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia (ok. 15-25 EUR/dzień)
 • Kosztu uczestnictwa w programie (wstępy, zwyczajowe napiwki) - ok. 20 EUR

Opcje dodatkowe

 • Pakiet 6 śniadań - 210 PLN
 • Wypożyczenie roweru - 230 PLN
Mapa

Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam