Rejs rowerowy z Mantui do Wenecji

0
Cena
już od3 780 PLN
Cena
już od3 780 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

332

Podoba Ci się – daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz też

Trasą Alpe Adria

Perły Alzacji

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

8 dni
Terminy: kwiecień - październik
Włochy
Vicenza / Wenecja
Typ wyjazdu: indywidualny
Liczba uczestników: 2+
Podróż na pokładzie Vita Pugna
Łącząc przyrodę, kulturę i doskonałą kuchnię, ta spokojna wycieczka z noclegami na statku cumującym wzdłuż rzeki Po oferuje więcej niż tylko możliwość pobieżnego poznania Północnych Włoch. Podczas niej będziemy mogli zwiedzić znane miasta sztuki, wejść do jednego z pierwszych w Europie rezerwatów przyrody i zobaczyć bogactwo willi rozrzuconych tu i tam na prowincji. Codzienne przejazdy uzupełniane są przez pyszne dania autentycznej regionalnej kuchni serwowane na pokładzie statku przed i po jeździe na rowerach. Wycieczka rozpoczyna się w Mantui, która w w szczycie swojej świetności była znaczącym państwem-miastem w renesansowej Italii. Następnie trasa wiedzie przez wpisaną na listę UNESCO Ferrarę do Wenecji, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Po drodze zwiedzimy jeszcze Adrię, w czasach antycznych kluczowy rzymski port. Zobaczymy cuda przyrody w dolinie rzeki Po, słynnej także z licznego ptactwa. Zajedziemy do Chioggia, będącej bramą do laguny weneckiej by ostatecznie dotrzeć to wspaniałej Wenecji..
Atrakcje
 • Mantua - nieodkryty klejnot wśród włoskich miast
 • Rezerwat przyrody Dolina Rzeki Po
 • Degustacja serów Gran Padano bezpośrednio u producenta
 • Doskonała lokalna kuchnia na pokładzie naszego statku
 • Wenecja
Program

Dzień 1Mantua

Na pokład naszego statku a Waszego domu na czas wycieczki zapraszamy od 16:30. Spotkanie powitalne połączone z omówieniem wycieczki i przedstawieniem załogi. Nie zabraknie także pierwszego odświeżającego aperitifu. Po kolacji sugerujemy wybrać się na wieczorny spacer po mieście, by poczuć atmosferę tego zabytkowego miasta.

Dzień 2Dookoła Mantui    35 km.

Pierwszy dzień poświęcimy w całości na odkrywanie tego mało znanego zabytkowego brylantu, jakim bez wątpienia jest Mantua wraz z okolicami. Pojedziemy zobaczyć pobliskie trzy jeziora leżące na rzece Mincio i pokręcimy się po okilicy. Niegdyś możne państwo-miasto, rządzone przez rodzinę Gonzaga, Mantua przez wielu uważana jest za włoską ‚śpiącą piękność’.
Wycieczka małym lokalnym statkiem pozwoli nam poznać bliżej ten, bogaty w faunę i florę, wodny krajobraz. Po południu zapraszamy na spacer z przewodnikiem po starym mieście (w j. angielskim). Wieczorem kolacja i czas wolny.

Dzień 3Mantua – Zelo    50 km.

Po śniadaniu wypłyniemy statkiem z ‚jezior’ Mantui i obierzemy kurs przez bujne mokradła na Governolo, gdzie znajduje się śluza na ujściu rzeki Mincio do rzeki Po. Tutaj wsiadamy na rowery i jedziemy szerokimi wałami wzdłuż Po do Ostiglii, gdzie znajduje się średniowieczna forteca, która jeszcze niedawno, bo w 1945 doświadczyła działań wojennych gdy wojska alianckie nacierały wypychały siły Hitlera z terytorium Włoch. Następnym punktem na trasie jest Bergantino, z nietypowym muzeum karuzel wesołych miasteczek. To także serce regionu Grana Padano – największego rywala Parmezanu, dlatego odwiedzimy lokalną fabrykę sera łącząc jej zwiedzanie z degustacją. Z naszym statkiem spotkamy się w Zelo – małej, sennej wiosce na kanale Bianco, który biegnie równolegle do rzeki Po.

Dzień 4Zelo – Ferrara – Adria    50 km. + 60 km. busem

Tego ranka przekroczymy Po i pojedziemy w kierunku południowym przez mozaikę pól, sadów i wiosek aż do Ferrary. To miasto od XIIIw. , gdy władzę w nim zdobył rod d’Este przez wieki przyciągało architektów, artystów i naukowców. To tutaj, w 1503 r., swój doktorat z prawa kanonicznego bronił Mikołaj Kopernik. Do dziś uniwersytet ten jest jednym z najlepszych w kraju, a Ferrara z uwagi na liczbę ścieżek rowerowych nazywana jest ‚rowerową stolicą Włoch. Po zwiedzaniu przesiadamy się do busa, który przewiezie nas do naszego statku, przycumowanego dziś w Adrii. W starożytności był to Rzymski port na brzegu morza, którego nazwa pochodzi właśnie od nazwy tej miejscowości. Adria to także miejsce wielu znalezisk z czasów rzymskich, etruskich a nawet grackich. Po kolacji spacer do centrum na zasłużoną grappę i lody.

Dzień 4Adria – Rezerwat Przyrody Rzeki Po – Chioggia/Pellestrina   40 km.

Po krótkim odcinku pokonanym statkiem, ruszamy na rowerach w deltę życiodajnej rzeki Po. Te wyjątkowe tereny podmokłe są ważnym europejskim rezerwatem dla Czapli a także domem dla licznej kolonii flamingów. Jeżeli pogoda pozwoli to po drodze do Chioggia, zatrzymamy się na piknik nad Adriatykiem, oczywiście z możliwością kąpieli w morzu! Zwana ‚Małą Wenecją’, kolorowa Chioggia to wspaniałe miejsce by wczuć się w lokalny klimat. A co może być lepszego w tym celu niż wspólne przygotowani bigoli na kolację? Ta typowo wenecka pasta smakuje najlepiej serwowana zaraz po przyrządzeniu z kremowym sosem baccalà.

Dzień 6Chioggia/Pellestrina - Wenecja   30 km.

Wenecja wzywa, lecz najpierw trawers po malowniczych wyspach tworzących lagunę wenecką. Zaczniemy od przejazdu Pellestriną – spokojną, zamieszkałą głownie przez rybaków, z typowymi widokami kutrów i sieci. Następnie krótki przejazd promem na Lido – nowoczesną, modną wśród elit już od czasów Belle Époque. To na Lido di Venezia zjeżdżają się co roku gwiazdy wielkiego ekranu na doroczny międzynarodowy festiwal filmowy. Po przejechaniu Lido wsiadamy ponownie na nasz statek, by niespiesznie dopłynąć do celu całej wycieczki. Po kolacji polecamy spacer po Wenecji, która o tej porze jest już wolna od natłoku turystów i ukazuje swe prawdziwe, romantyczne oblicze.

Dzień 7Wenecja

Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wspólne zwiedzanie zabytkowego centrum(przewodnik w j. angielskim).
Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na dalsze odkrywanie tego wspaniałego miasta.

Dzień 8Wenecja

Po śniadaniu zakończenie wycieczki.

Ceny

Początek rejsu w sobotę.

Sezon niski: 07.04 i 21.04.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Standard 3780 PLN 1350 PLN

 

Sezon średni: 01.05 – 24.08.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Standard 4460 PLN 1350 PLN

 

Sezon wysoki: 25.08 – 13.10.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena / 1 os Dopłata do pokoju
1-osobowego
Standard 5540 PLN 1350 PLN

Kategoria Standard – klimatyzowane kajuty 2-osobowe z własną łazienką

Świadczenia

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w kajutach na pokładzie Vita Pugna
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: (lunch pakiet przygotowywany samemu)
 • Kawa, herbata i inne ciepłe napoje na pokładzie statku
 • Mapy oraz opisy tras
 • Opiekę przewodnika lokalnego mówiącego w j. angielskim
 • Zwiedzanie z przewodnikiem Mantui i Wenecji
 • Wizyta w fabryce serów połączona z degustacją Grana Padano
 • Wizyta w muzeum karuzel i rozrywki
 • Opłaty portowe
 • Przejazd busem na trasie Ferrara - Adria
 • Wycieczka łódką w rezerwacie przyrody Mincio Park
 • Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Pozostałych napojów do posiłków
 • Biletów wstępu itp.
 • Napiwków

Opcje dodatkowe

 • Wypożyczenie roweru - 390 PLN
 • Wypożyczenie roweru elektrycznego - 880 PLN
 • Wypożyczenie kasku - 70 PLN
 • Specjalna dieta - np. wegańska lub bezglutenowa - 50 EUR
Mapa

Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam