Perły Alzacji

0
Cena
już od3 010 PLN
Cena
już od3 010 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

364

Podoba Ci się – daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz też

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

8 dni
Terminy: marzec - październik
Francja, Niemcy
Strasbourg
Typ wyjazdu: indywidualny
Liczba uczestników: 2+

Pomiędzy Renem a Wogezami znajduje się malowniczy region słynny z uprawy winorośli, z uroczymi miasteczkami o domach z muru pruskiego. Wino tam jest doskonałe, a tamtejsza kuchnia wyśmienita. Region ten spowija mnóstwo ścieżek rowerowych, a ukształtowanie terenu pozwala wybrać trasy o trudności odpowiedniej do kondycji każdego rowerzysty. Ten region to Alzacja.

Punktem startu i mety dla tej romantycznej podróży będzie miasto Strasburg. Jest to jedno z najpiękniejszych miast Francji, a zarazem siedziba licznych instytucji Unii Europejskiej. Jego starówka, otoczona kanałami rzeki Ill od razu wprowadzi nas w bajkowy nastrój. Stamtąd  pojedziemy wzdłuż Renu śladami, jakże zawiłej w tych rejonach, historii francusko-niemieckiej.

U podnóża Wogezów zobaczymy liczne średniowieczne miasteczka z kolorowymi domami z muru pruskiego. Domy te są kolorowo ukwiecone, a całe życie tych miejscowości jest nierozerwalnie związane z produkcją, wyśmienitego  skądinąd wina. Liczne degustacje, a także wspaniała alzacka kuchnia pozwolą nam odpocząć i zregenerować się po codziennych trudach rowerowania.

Atrakcje
 • Strasbourg
 • Malownicze wioski Guebwiller, Riquewihr i Kayserberg
 • Doskonałe wina i kuchnia alzacka
 • Szachulcowa zabudowa w Colmar
 • Muzeum motoryzacji w Miluzie
Program

Dzień 1Strasbourg

Dojazd do Strasbourga we własnym zakresie. Po zameldowaniu w hotelu polecamy spacer po starym mieście, a jeśli zostanie jeszcze trochę czasu to przejażdżkę tramwajem do dzielnicy europejskiej, gdzie mają swoje siedziby Rada Europy i Parlament Europejski.

Dzień 2Strasbourg – Kaiserstuhl    65/80 km.

Zaczynamy od jazdy wzdłuż typowego dla Francji systemu kanałów, łączącego tu zbiorniki wodne powstałe gdy Ren zmieniał swe koryto. Dzisiejszy etap ma dwa warianty różniące się długością. W obu przypadkach mamy dość czau, by po wjechaniu do Niemiec móc spróbować doskonałych win niewielkiego regionu Kaiserstuhl, przez który będziemy przejeżdżać.

Dzień 3Kaiserstuhl – Miluza    60 km.

Kierujemy się trasą rowerową nr 15 (Rhein Radweg) do Briesach, nad którego starówką góruje katedra św. Stefana. Z jej gotyckich wież roztacza się piękny widok na Schwarzwald i Wogezy. Następnie przekraczamy granicę z Francją i od razu zatrzymujemy się, by zwiedzić Neuf-Briesach, miasto-twierdzę zaprojektowaną przez Sebastiena Vaubana. Do Miluzy dotrzemy jadąc wzdłuż kanału Ren-Rodan, otoczeni rozległymi lasami. W Miluzie gratka dla miłośników motoryzacji – olbrzymie muzeum historii samochodów.

Rheinseite erwarten Sie nun ausgedehnte Waldgebiete und der Canal Du Rhône Au Rhin ist Ihr Begleiter bis in die europäische Hauptstadt der technischen Museen, Mulhouse.

Dzień 4Miluza – Guebwiller    50 km.

Przez cały dzisiejszy etap będą nam towarzyszyć wspaniałe krajobrazy. Jadąc Alzackim Szlakiem Wina będziemy mogli podziwiać majestatycznie wznoszące się na horyzoncie Wogezy. Po drodze zajrzymy do klasztoru Trapistów w Oelenberg, a za Thann wjedziemy w obszar niekończących się winnic. Jazdę zakończymy w Guebwiller, leżącym u podnóża największego szczytu Wogezór – Grand Ballon.

Dzień 5Guebwiller – Riquewihr/Umgebung   45 km.

Po śniadaniu ruszamy na prawdopodobnie najładniejszy odcinek całej wycieczki. Miejscowości, przez które będziemy przejeżdżać: Rouffach , Eguisheim, Turckheim i Kaysersberg, to prawdziwe perełki Alzackiego Szlaku Win. Natomias średniowieczny Riquewihr, w którym zatrzymamy się na noc, może śmiało pretendować do miana klejnotu godnego królewskiej korony.

Dzień 6Riquewihr / Umgebung – Obernai   50 km.

Również dzisiaj trasa prowadzi przez malownicze miasteczka, w których stoją kolorowe i ukwiecone domy z muru pruskiego. Ribeauvillé, Dambach-la-Ville, Andlau i Barr sprawią, że dzień ten będzie niezapomniany. Obernai, gdzie zatrzymamy się na nocleg to także jedna z najpiękniejszych perełek alzackich.

Dzień 7Obernai – Strasbourg   40 km.

Na tym etapie na pewno warto spędzić dłuższą chwilę w Molsheim. Znajdujące się tam liczne kościoły, budynki cechów czy pozostałości po średniowiecznych murach zasługują na to, by Strasbouorg poczekał na nas jeszcze chwilę. Po opuszczeniu Molsheim jedziemy ścieżką wzdłuż spokojnego kanału Canal de la Bruche, dzięki czemu wjedziemy do stolicy regionu odseparowani od jakiegokolwiek ruchu samochodowego.

Dzień 8Strasbourg

Po śniadaniu zakończenie wycieczki.

Ceny

Start wycieczki dowolnego dnia tygodnia

Sezon niski: 29.03 – 30.04 i 23.09 – 6.10.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Standard 3010 PLN 1440 PLN
Komfort 3600 PLN 1620 PLN

 

Sezon średni: 4.06 – 5.07 i 10.09 – 30.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Standard 3460 PLN 1440 PLN
Komfort 4160 PLN 1620 PLN

 

Sezon wysoki: 1.05 – 3.06 i 6.07 – 9.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Standard 3620 PLN 1440 PLN
Komfort 4290 PLN 1620 PLN

Kategoria Standard – hotele 3* i 3*-
Kategoria Komfort – hotele 3* i 4*

Świadczenia

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w wybranym standardzie
 • Wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu
 • Transport bagażu pomiędzy noclegami
 • Mapy oraz opisy tras
 • Dostęp do lokalnej infolinii serwisowej
 • Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji na trasie

Opcje dodatkowe

 • Wypożyczenie roweru - 340 PLN
 • Wypożyczenie roweru elektrycznego - 790 PLN
 • Wyżywienie HB (7 obiadokolacj)
     • kategoria Standard - 1020 PLN
     • kategoria Komfort - 1240 PLN
 • Wypożyczenie nawigacji Garmin - 210 PLN
 • Dodatkowe noclegi w Strasbourgu (hotel 3*)
     • w pok. 2-os. - 250 PLN /os
     • w pok. 1-os. - 430 PLN
Mapa

Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam