Holandia – plaże, miasta i tulipany

0
Cena
już od2 430 PLN
Cena
już od2 430 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

362

Podoba Ci się – daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz też

Trasą Alpe Adria

Perły Alzacji

Z Pizy do Florencji

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

8 dni
Terminy: kwiecień - październik
Holandia
Amersfoort
Typ wyjazdu: indywidualny
Liczba uczestników: 2+

Holandia, którą zobaczymy będzie taka, jak z powszechnych o niej wyobrażeń. Malownicze krajobrazy, zielone łąki polderów, stare miasteczka z historyczną zabudową oraz mnogość kanałów
i wiatraków. Do tego dodamy jeszcze doskonałe sery, drewniane chodaki i pola tulipanów. Wszystko to zobaczymy w ciągu zaledwie tygodnia, spędzając czas aktywnie, przemieszczając się najpopularniejszym w Holandii środkiem lokomocji.

Atrakcje
 • Wiatraki, kanały i tulipany
 • Wspaniałe krajobrazy
 • Złote wydmy wybrzeża Morza Północnego
 • Tętniące życiem miasta: Amsterdam, Haga, Lejda, Utrecht
 • Holenderska gościnność, otwartość i tolerancja
Program

Dzień 1Amersfoort

Przyjazd do Amersfoort we własnym zakresie. To drugie największe miasto prowincji Utrecht. Koniecznie należy zobaczyć Koppelpoort, wyjątkową lądowo-wodną bramę wjazdową do miasta z czasów Średniowiecza.

Dzień 2Amersfoort – Amsterdam    63 / 68 km.

Do stolicy Holandii jedziemy na rowerach wzdłuż jeziora Ijmeer, po drodze zatrzymując się w Naarden-Vesting. To jedno z najlepiej zachowanych miast-twierdz w Europie z fortyfikacjami z XVI w. Amsterdam to miejsce wpisane na listę UNESCO, więc na pewno jest tu co zwiedzać. Polecamy rejs statkiem po kanałach. Jak na stolicę przystało, Amsterdam posiada liczne muzea. Najciekawsze z nich to Muzeum Królewskie i Muzeum Van Gogha.

Dzień 3Amsterdam – Zandvoort / Noordwijkerhout    50 / 60 km.

Podczas dzisiejszego etapu nie zabraknie okazji do postojów i zwiedzania, gdyż mijać będziemy wiele interesujących miejsc. Pierwszy obowiązkowy punkt na trasie to Haarlem, ze sławnymi, malowniczymi “hofjes”. To niewielkie ogródki przydomowe bogatych kupców z XVIII i XIX w., do utrzymywania których zatrudniane były biedne wdowy by mogły zarobić na jedzenie. Następnie jedziemy wzdłuż “Keukenhof” – pięknych ogrodów, zachwycających zwłaszcza wiosną w okresie kwitnięcia tulipanów (w przypadku noclegu w Zaandvort, Keukenhof czeka nas rano następnego dnia) .

Dzień 4Zandvoort / Noordwijkerhout – Haga    52 / 60 km.

Kolejny etap z mnóstwem atrakcji. Po drodze do Hagi trasa wiedzie przez Lejdę, niewielkie miasto uniwesyteckie z licznymi muzeami. Szczególnie warte zobaczenia jest Królewskie Muzeum Etnologii. Ciekawy jest także tamtejszy kościół p.w. Św. Piotra. Ostatnia część etapu to trasa wzdłuż wybrzeża. Zanim dotrzemy do hotelu przejedziemy przez Scheveningen, dawną wioskę nadmorską ze wspaniałą plażą, obecnie wchłoniętą przez Hagę i przekształconą w kurort. Haga to nie tylko siedziba rządu i miejsce zamieszkania rodziny królewskiej. Znajdują się tam także liczne muzea, ciekawe architektonicznie kamienice wzdłuż licznych kanałów i wiele miejsc wartych odwiedzenia jak Catshuis, Pałac Noordeinde czy Mauritshuis.

Dzień 5Haga – Papendrecht   60/68 km.

Po śniadaniu wsiadamy na rowery i jedziemy do Delft, kolejnego po Lejdzie, ważnego miasta uniwestyteckiego. Delft jest także jednym z najstarszych miast w Holandii a o jego burzliwej historii można łatwo przekonać się patrząc na różnorodność stylów architektonicznych. Miasto zachowało swój historyczny charakter zabudowy wzdłuż kanałów. Po opuszczeniu Delft jedziemy do “Kinderdijk”, znanego z przepięknych wiatraków. To jedno z najbardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych miejsc w Holandii.

Dzień 6Papendrecht – Utrecht    62 km.

Celem na dziś jest Utrecht, jedno z najważniejszych miast w Holandii. Zanim jednak tam dojedziemy, zatrzymamy się po drodze w Schoonhoven. To małe, romantyczne miasteczko nad rzeką Lek. W jego pobliżu rolnicy hodują głównie krowy mleczne, by z ich mleka wytwarzać słynny ser Gouda. Schoonhoven nazywane jest srebrnym miastem, gdyż od XVIIw. w tym mieście pracowało wielu złotników, dostarczając na rynek krajowy i zagraniczny liczne wyroby ze srebra i złota. Po przyjeździe do Utrechtu koniecznie trzeba zobaczyć katedrę, z jej imponującą wieżą.

Dzień 7Utrecht - Amersfoort   45 km.

Po raz ostatni już na tej wycieczce możemy delektować się sielskimi pejzażami. Jeśli ktoś nie miał czasu zabaczyć Amersfoort pierwszego dnia wycieczki to polecamy dojechać do hotelu odpowiednio wcześnie by móc przespacerować się jego pięknymi uliczkami.

Dzień 8Amersfoort

Po śniadaniu zakończenie wycieczki.

Ceny

Start wycieczki w każdą sobotę

Sezon niski: 21.04 – 15.06 i 26.08 – 22.09.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Komfort 2430 PLN 1080 PLN

 

 

Sezon wysoki: 16.06 – 25.08.2018
Kategoria
zakwaterowania
Cena za osobę Dopłata do pokoju
1-osobowego
Komfort 2640 PLN 1080 PLN

Start wycieczki w każdą sobotę
Kategoria Komfort – hotele 4*

Świadczenia

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 4*
 • Wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu
 • Transport bagażu pomiędzy noclegami (1 szt./os. do 20kg.)
 • Opłaty klimatyczne i podatki lokalne
 • Mapy oraz opisy tras
 • Dostęp do lokalnej infolinii serwisowej
 • Korzystanie z sauny w hotelu w Amsterdamie
 • Korzystanie z basenu i jacuzzi w Noordwijkerhout
 • Darmowy parking na czas trwania wycieczki
 • Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia poza śniadaniami

Opcje dodatkowe

 • Wypożyczenie roweru - 300 PLN
 • Wypożyczenie roweru elektrycznego - 590 PLN
 • Wyżywienie HB - 7 obiadokolacji (3-daniowych) - 770 PLN
Mapa

Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam