Rajasthan na rowerze

Cena
już od7 500 PLN
Cena
już od7 500 PLN
The tour is not available yet.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

340

Podoba się ? Daj łapkę w górę!

Facebook Pagelike Widget

Zobacz także

Algarve

Toskania i Umbria

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami, a postaramy się wyjaśnić każdą wątpliwość.

 +48 690 60 88 36

  biuro@belvelo.pl

16 dni
Terminy: listopad
Indie
Warszawa
Typ wyjazdu: grupowy
Liczba uczestników: 8 - 16 osób

Indie to ogromny kraj, otoczony od północy przez największe góry świata.  Swej wielkości nie zawdzięcza wyłącznie powierzchni, lecz także bogatej kulturze i baśniowemu pięknu krajobrazów! Kraj, który od wieków – od Aleksandra Wielkiego, przez Kolumba, aż po Beatlesów – inspirował Europejczyków swoją odmiennością i przyciągał miliony podróżników.

Indie na rowerze

Styl w jakim Hindusi poruszają się po drogach może w pierwszej chwili zniechęcać do zwiedzania Rajasthanu na dwóch kółkach. Proszę się jednak nie obawiać, trasy rowerowe zostały starannie dobrane i biegną spokojnymi drogami z dala od dużego ruchu kołowego. Cały czas, towarzyszy nam też wóz techniczny zamykający grupę. Poza serwisem rowerowym oferuje on także podwózkę w dowolnym momencie jak i przewozi dla nas lodówkę pełną napojów chłodzących. Dzienne dystanse jakie mamy do pokonania rowerem nie odbiegają od naszych pozostałych wyjazdów i wynoszą od 40 do 65 km. Zwiedzanie Indii na rowerze ma wiele plusów. Program został przygotowany tak, by duże odległości pomiędzy głównymi zabytkami pokonać pociągiem lub busem, a my na rowery wsiadamy dopiero na prowincji, gdzie samochody prawie nie jeżdżą. Miejsca, które odwiedzimy na rowerze są oddalone nieco od głównych szlaków turystycznych, przez co będziemy mogli zobaczyć prawdziwe, nieskażone natłokiem turystów oblicze Indii.

Rajasthan, kolorowa kraina z baśni tysiąca i jednej nocy

Nazwa tego regionu oznacza ziemię królów. To tutaj znajdowało się centrum imperium Wielkich Mogołów, władających północną częścią Indii od XVI do XIX wieku. O ich dawnej potędze przypominają nam wybudowane przez Maharadżów ogromne twierdze i forty oraz opływające przepychem, baśniowe pałace. Rajasthan to kraina zapachów i kolorów, których różnorodność i intensywność szokuje europejskiego turystę. Zwiedzimy niebieskie miasto Jodhpur. Zatrzymamy się na noc w różowym mieście – Jaipurze. Zobaczymy żółte piaski pustyni a także soczystą zieleń dżungli, by na koniec zostać urzeczonym bielą marmurów Taj Mahalu.

Atrakcje
 • Taj Mahal – jeden z siedmiu nowych cudów świata. Niezwykłe mauzoleum nazywane również świątynią miłości
 • Twierdza Mehrangarh – jeden z największych indyjskich fortów położony na 120. metrowej skale ponad miastem Jodhpur
 • Fort Kumbhalgarh – potężny fort chroniony murem o długości 38. km, co czyni go drugim najdłuższym murem świata (po Wielkim Murze Chińskim)
 • Delhi – ponad dwunastomilionowe miasto, które łącząc się z Nowym Delhi (obecna stolica) stanowi de facto stolicę Indii
 • Jodhpur – położone na skraju pustyni Thar miasto pałaców, fortów i świątyń. Nazywane także błękitnym miastem, ze względu na niebiesko pomalowane domy, ciągnące się wokół górującego nad miastem fortem Mehrangarh
 • Jaipur – stolica i największe miasto Rajasthanu. Położona nieopodal fortu Amber, nazywana także różowym miastem
 • Udaipur – najbardziej europejskie miasto, jakie zwiedzimy w czasie naszej podróży. Ze względu na dużą liczbę jezior nazywane również Wenecją wschodu
 • Bharatpur – miasto słynące głównie z niezwykle atrakcyjnego Parku Narodowego Keoladeo, wpisanego na listę UNESCO. W parku swoją przystań znalazło 370 gatunków ptaków. Wiele z nich będziemy mogli zobaczyć podczas specjalnej, wczesnoporannej rowerowej eskapady z przewodnikiem
Program

Dzień 1Przelot z Warszawy do Delhi

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Delhi z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Późno w nocy przylot do Delhi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2Zwiedzanie Delhi: Czerwony Fort, Wielki Meczet, Raj Ghat

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta: przejdziemy handlową ulicą Chawri Bazar, aż do Jama Masjid, największego meczetu w Indiach z ogromnym dziedzińcem. Następnie udamy się do Czerwonego Fortu, ogromnego kompleksu pałacowo – obronnego zbudowanego z czerwonego piaskowca ze słynną bramą Lahore. Naprzeciw niej znajduje się największa w Delhi świątynia dżinijska Digambara. Na koniec dnia udamy się na Raj Ghat, miejsce kremacji najbardziej znanego Hindusa, Mahatmy Gandhi. Powrót do dzielnicy turystycznej Paharganj, nocleg w hotelu.

Dzień 3Rowerem po szerokich alejach Nowego Delhi   20 km.

Pętla po New Delhi

Dziś zainaugurujemy rowerową część naszej wycieczki. Na początek udamy się busem pod Bramę Indii, skąd już na rowerach przejedziemy się po Nowym Delhi. Tamtejsze szerokie aleje oraz liczne parki pozwolą nam na bezpieczne poruszanie się na rowerach w bezpiecznej odległości od szalonego ruchu samochodowego. Podjedziemy pod gmachy Parlamentu i Wicekróla, przejedziemy się po dzielnicy dyplomatycznej oraz zwiedzimy muzeum i park Nehru. Wieczorem transfer busem na dworzec kolejowy, skąd nocnym poci.agiem sypialnym ruszymy w podróż do Jodhpuru.

Dzień 4Niebieskie miasto i twierdza Mehrangarh   15 km.

Przejazd pod pałac Umaid Bhawan

Przyjazd pociągiem w godzinach porannych do Jodhpuru. Przejazd tuk-tukami do hotelu, skąd po krótkiej przerwie na prysznic i toaletę, ruszamy pieszo do fortu Mehrangarh. Następnie zwiedzanie twierdzy i przerwa na obiad. Po południu krótka wycieczka rowerowa po okolicy i pod pałac Umaid Bhawan – jedną z największych prywatnych rezydencji na świecie.

Dzień 5Ziemie ludu Bishnoi   60 km.

Jodhpur – Lalki – Rohat

Po śniadaniu wsiadamy na rowery i jedziemy w kierunku południowym, przez region zamieszkały przez lud Bishnoi. Ludzie ci, słyną z wielkiego szacunku, jakim obdarzają rośliny i zwierzęta, a także z wyrobu opium. Po drodze zatrzymamy się z wizytą w jednej z licznych szkół podstawowych, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć jak kształcą się młodzi hindusi. Po zakończeniu etapu wsiadamy do busa, którym jedziemy ok 150 km do miejsca naszego noclegu.

Dzień 6Świątynia Dżinijska w Ranakpur   55 km.

Ranakpur – Sarya – Kumbhalgarh

Do południa czas wolny – do wyboru relaks nad hotelowym basenem lub spacer / przejażdżka rowerowa po okolicy z naszym lokalnym kierowcą. Tuż przed dwunastą wsiadamy na rowery by być dotrzeć równo w południe na otwarcie świątyni. Świątynia ta jest perłą architektury sakralnej. Zbudowana została przez wyznawców dżinizmu w XVw. Świątynia posiada 1444 kolumny, a każda z nich jest ozdobiona niepowtarzalnymi płaskorzeźbami w marmurze. Następnie jedziemy na rowerach do Kumbhalgarh – miejscowości, gdzie znajduje się olbrzymi fort o tej samej nazwie.

Dzień 7Na pograniczu Mewaru i Marwaru   52 km.

Kumbhalgarh – Kelwara – Nathdwara

Dzień rozpoczniemy zwiedzaniem twierdzy, która szczyci się drugim największym murem na Ziemi zaraz po Murze Chińskim. Następnie czeka nas jeden z najprzyjemniejszych odcinków rowerowych na naszej wycieczce. Trasa biegnie cały czas delikatnie z górki, pomiędzy małymi wioskami z dala od ruchu samochodowego w przepięknej scenerii przyrody. W te rejony bardzo rzadko zapuszczają się turyści, więc będziemy wszędzie mile witani i traktowani jako nie lada osobliwość. Po zakończeniu etapu wsiadamy do busa, którym jedziemy ok 80 km do Udaipuru, gdzie zatrzymujemy się na 2 noce

Dzień 8Romantyczne klimaty w Udaipurze i okolicy   15 km.

Dookoła jeziora Pichola (opcjonalnie)

Pora wrzucić na luz. Dla chętnych po śniadaniu wycieczka dookoła jeziora Pichola. Po południu czas wolny na zwiedzanie pałaców i innych zabytków miasta. Możliwość zapisania się na masaże, lub krótki kurs gotowania po indyjsku. Wieczorem wspólna kolacja w domu u Meeny, gdzie będziemy mogli skosztować tradycyjnej kuchni dżinijskiej i jedynego w swoim rodzaju curry z dyni.

Dzień 9Chittorgarh, Ajmer i Pushkar

Dziś dzień bez rowerów a przed nami ponad 300 km drogi busem do Puszkaru. Po drodze zatrzymamy się w Chittorgarh na zwiedzanie kolejnego potężnego fortu oraz w Ajmer, gdzie wejdziemy do Dargah Sharif – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla muzułmanów w Indiach. Wieczorem dotrzemy do Pushkar – drugiego po Varanasi najświętszego miejsca dla hinduistów.

Dzień 10W krainie wielbłądów   55 km.

Pushkar – Roopangarh

Po śniadaniu udamy się pieszo nad jezioro, by popatrzeć na rytuały, jakie odbywają się na schodach prowadzących do jeziora, tzw ghatach. Następnie już na rowerach pojedziemy na miejsce, gdzie raz w roku odbywa się największy na świecie targ wielbłądów. Dalsza trase wiedzie terenami półpustynnymi do Roopangarh. Po zakończeniu przejazdu wsiadamy do busa i jedziemy ok 120 km do naszego hotelu w Jaipur. Wieczorem spacer połączony ze zwiedzaniem ‘różowego miasta’.

Dzień 11Miasto duchów i wizyta u maharadży   70 km.

Amer – Bhangarh

Dzień rozpoczniemy od przejazdu przez centrum Jaipuru, gdzie zatrzymamy się na chwilę przy Pałacu Wiatrów. Dalej busem jedziemy do Amer, gdzie znajduje się kompleks budowli obronno pałacowych. Po zwiedzeniu fortu ruszamy rowerami na zachód. Naszym celem na dziś jest Bhangarh uznawanego za najbardziej nawiedzone miejsce w Indiach. Po zwiedzeniu wymarłego miasta udamy się busem do Bhandarej na nocleg w pałacu lokalnego maharadży, obecnie przerobionego na hotel. Dla chętnych wystawna kolacja połączona z występami muzyków i tradycyjnymi tańcami.

Dzień 12Krajobrazy Rajasthanu   70 km.

Dzień 13Park Narodowy Keoladeo   10-20 km.

Dzień 14Uttar Pradesh i wymarłe miasto Fatehpur Sikri   40 km.

Dzień 15Wizyta w Taj Mahal i przejazd do Delhi

O wschodzie słońca odwiedzimy jedno z najbardziej znanych mauzoleów na świecie i jednocześnie symbol Indii – Taj Mahal położone nad rzeką Jamuną w otoczeniu klasycznych ogrodów w stylu mogolskim. Po powrocie do hotelu pakujemy bagaże i jedziemy busem do Delhi. Wieczorem wybierzemy się całą grupą na uroczystą kolację pożegnalną.

Dzień 16Przelot z Indii do Polski

Nad ranem wylot z Indii do Polski z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych, zakończenie imprezy.

Ceny
TERMIN Cena / 1 os Dopłata do pokoju
1-osobowego
10.11-25.11.2018 7500 zł 1150 zł
Świadczenia

Cena obejmuje

 • Przeloty Warszawa - Delhi - Warszawa
 • Transport lokalny: pociągi sypialne, autobusy, riksze, metro, wynajmowane busy, jeepy, taksówki
 • Busa technicznego wspierającego grupę
 • Wynajęcie rowerów w Indiach
 • Wyżywienie: 3 obiadokolacje
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł.

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia - ok 10 - 15 USD / dzień
 • Biletów wstępu - ok. 50 USD
 • Kolacji w pałacu Maharadży z występem muzyków - ok 30 USD
 • Wizy indyjskiej - 530 PLN
 • Zwyczajowych napiwków - ok 15 USD
Mapa
Galeria
Szybki kontakt!
+
Zamawiam